Liga Konferencji Europy
- 24 / 25
- 23 / 24
- 22 / 23
- 21 / 22
- /
- No elements found. Consider changing the search query.
- List is empty.
Tabela
Liga Konferencji Europy 2024/2025- Cała tabela
- Domowa
- Wyjazdowa
- Skrócona tabela
- Pełna tabela
- Forma
- No elements found. Consider changing the search query.
- List is empty.
Statystyki
Liga Konferencji Europy 2024/2025- Strzelcy
- Asystenci
- Kartki
- Klasyfikacja Kanadyjska
- No elements found. Consider changing the search query.
- List is empty.
11-stka tygodnia
Liga Konferencji Europy 2024/2025Liga Konferencji Europy UEFA - nowa era w świecie piłki nożnej
Liga Konferencji Europy UEFA, często określana jako "Liga Konferencji," to jedna z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych kategorii rozgrywek w światowym futbolu. W ciągu zaledwie kilku lat od jej wprowadzenia Liga Konferencji stała się ważnym elementem kalendarza piłkarskich wydarzeń na kontynencie europejskim. Ta relatywnie nowa kategoria rozgrywek jest innowacyjnym projektem UEFA, który ma na celu demokratyzację europejskiego futbolu, umożliwiając klubom z mniejszych federacji szansę na wielkie sukcesy na międzynarodowej scenie.
Czym jest Liga Konferencji Europy UEFA?
Liga Konferencji Europy UEFA, często nazywana po prostu "Ligą Konferencji," to europejskie rozgrywki klubowe organizowane przez Union of European Football Associations (UEFA). Liga ta jest trzecim co do prestiżu turniejem klubowym UEFA, zaraz po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Jej celem jest stworzenie równych szans dla klubów z krajów, które tradycyjnie nie były reprezentowane na dużych europejskich arenach.
Historia Ligii Konferencji Europy
Liga Konferencji została wprowadzona w sezonie 2021/2022 i była odpowiedzią UEFA na potrzebę zwiększenia konkurencji w europejskich rozgrywkach klubowych. Celem było umożliwienie klubom z mniejszych federacji (o niższym współczynniku UEFA) oraz tym, które nie zakwalifikowały się do Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, udziału w prestiżowych europejskich rozgrywkach.
Liga Konferencji UEFA szansą dla klubów z państw o niższym współczynniku UEFA
Liga Konferencji Europy UEFA to nowa era w światowym futbolu, która przynosi wiele emocji, niespodzianek i wspaniałych momentów. To także dowód na to, że piłka nożna nieustannie ewoluuje i dostosowuje się do zmieniających się potrzeb klubów i kibiców. Poprzez wdrożenie świeżej perspektywy w europejskim futbolu, wiele klubów o niższym współczynniku UEFA otrzymuje szanse pokazania się w Europie. Liga Konferencji zyskuje na znaczeniu, przyciągając uwagę coraz większej liczby fanów. Niezależnie od tego, czy jesteś kibicem danej drużyny, czy po prostu kochasz futbol, Liga Konferencji Europy UEFA jest warta uwagi i emocji, jakie przynosi na boisku.
Liga Konferencji UEFA wyniki na żywo
Liga Konferencji Europy UEFA to ekscytująca liga, która dostarcza wielu emocji. Kibice mogą śledzić poczynania swoich drużyn na żywo na stadionach lub na bieżąco śledzić wyniki i relacje tekstowe. Dostępnych jest wiele stron internetowych i aplikacji, które oferują transmisje na żywo, relacje tekstowe, statystyki meczów i wiele innych informacji, a jedną z nich są Meczyki.pl
Liga Konferencji UEFA live
Wyniki na żywo z Ligi Konferencji Europy UEFA są dostępne na wielu stronach internetowych, które oferują szybkie powiadomienia o zmianach wyniku, strzelcach goli, wynikach na żywo, w połowie gry i wynikach końcowych. Dzięki temu kibice mogą na bieżąco śledzić rozwój sytuacji na boisku, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
Modyfikacje Ligi Konferencji od sezonu 24/25
Liga Konferencji, najmłodszy z pucharowych tworów UEFA, również uległ poważnym modyfikacjom. Sięgają one głębiej niż w wypadku Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.
Jeszcze w poprzednim sezonie kluby rywalizowały w Lidze Konferencji Europy. Teraz jednak nazwa została oficjalnie zmieniona na Ligę Konferencji. Jednocześnie wprowadzono reformy tożsame z pozostałymi turniejami spod szyldu UEFA.
W minionej edycji do walki stanęły 32 zespoły. Tym razem jest ich 36. Ponadto zniesiono tradycyjny podział na fazę grupową, którą zastąpiono fazą ligową. Wszystkie 36 drużyn zostanie sklasyfikowanych w jednej tabeli. Od ich pozycji będzie zależało to, czy bezpośrednio awansują do 1/8 finału, czy powalczą w play-offach, czy też zakończą przygodę z europejskimi pucharami.
Liga Konferencji i grupy. Jak to wygląda w praktyce?
Zespoły, które awansowały do Ligi Konferencji, zostały podzielone na sześć koszyków po sześć drużyn w każdym. To znacząca różnica w porównaniu z Ligą Europy lub Ligą Mistrzów.
Znalazła ona przełożenie na cały system rozgrywek. W Lidze Konferencji każdą drużynę czeka sześć potyczek w fazie ligowej. Trzy na wyjeździe, trzy u siebie. O tym, gdzie zagra dany klub przesądziło losowanie uwzględniające między innymi współczynnik UEFA oraz ustalony już terminarz.
Pozostałe zasady są takie same, jak w innych pucharach UEFA. Oznacza to, że bezpośredni awans do fazy pucharowej zapewni sobie osiem najlepszych klubów. Drużyny z miejsc 9 - 24 trafią do fazy play-off; ekipy zostaną podzielone na nierozstawione i rozstawione, a następnie zmierzą się w systemie “mecz i rewanż”. Kluby, które w fazie ligowej zajęły miejsca 25 - 36, odpadną z europejskich pucharów.
Miejsca 1-8: awans do 1/8 finału
Miejsca 9-16: awans do play-offów o 1/8 finału, kluby rozstawione
Miejsca 17-24: awans do play-offów o 1/8 finału, kluby nierozstawione
Miejsca 25-36: eliminacja z europejskich pucharów 2024/25
Liga Konferencji 2024/25 - Legia i Jagiellonia
W fazie ligowej Ligi Konferencji zaprezentują się dwa polskie kluby. Przez eliminacje przebrnęły Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Drużyny z Ekstraklasy nie mogły ze sobą zmierzyć się ze sobą na pierwszym etapie. Co więcej, w losowaniu nie trafiły na żadnego wspólnego rywala.
Stołeczni zagrają z Realem Betis, TSC, Dynamem Mińsk, Omonią Nikozja, Lugano i Djurgarden. Mistrzów Polski czeka zaś potyczka z Kopenhagą, Petrocubem, Molde, Celje, Mladą Bolesław i Olimpiją Ljubljaną.
Liga Konferencji - faza pucharowa
Bezpośrednio po fazie ligowej rozegrana zostanie faza play-off, w której zaprezentuje się 16 zespołów. Zwycięzca każdego dwumeczu (mecz i rewanż) awansuje do 1/8 finału. Tam już będzie czekała najlepsza ósemka fazy ligowej.
Zespoły, które przebrną przez fazę play-off, nie mogą trafić na siebie w 1/8 finału. Czekają ich potyczki ze wspomnianą ósemką. O ostatecznym układzie par zdecyduje kolejne losowanie.
Dalsza część turnieju będzie toczona w tradycyjny sposób, czyli zgodnie z drabinką. Triumfatorzy par z 1/8 finału przejdą do ćwierćfinałów, następnie półfinałów i wreszcie finału, w którym zagrają dwie drużyny. Od fazy play-off do półfinału włącznie obowiązuje system “mecz i rewanż”, zaś finał to jedno spotkanie.