Życiowy sukces Polki! Tenisistka rozbiła konkurentki [WIDEO]

Screen WTA
Magdalena Fręch odniosła największy sukces w dotychczasowej karierze. Tenisistka wygrała turniej WTA 500 w Guadalajarze.
Magdalena Fręch od samego początku meksykańskiego turnieju pokazywała się z bardzo dobrej strony. W drodze do finału Polka straciła tylko jednego seta. W drugiej rundzie musiała pomęczyć się z Ashlyn Krueger.
Niemniej postawa 26-latki imponowała. Wśród pokonanych rywalek znalazła się nie tylko wspomniana Amerykanka, ale też Caroline Garcia, czyli zawodniczka plasująca się w rankingu wyżej niż Fręch.
W wielkim finale, rozegranym w nocy z niedzieli na poniedziałek, Polka trafiła na Olivię Gadecki. Fręch była faworytką tego meczu i ciężar ten zdołała dźwignąć.
W pierwszym secie walka toczyła się do samego końca, potrzebny był tie-break. Ostatecznie Polka wygrała go 7:5. Druga partia ułożyła się już spokojniej - Fręch została przełamana dwa razy, ale Gadecki aż trzy. Tym samym 26-latka triumfowała 6:4!
Dla Fręch to największy sukces w karierze i pierwszy wygrany turniej rangi WTA 500. W XXI wieku cztery tenisistki z Polski wygrywały zawody singlowe - Agnieszka Radwańska, Magda Linette, Iga Świątek i Magdalena Fręch.
Hubert Kowalczyk16 Sep · 08:19