Szok! Djoković odpadł z US Open! [WIDEO]

Novak Djoković odpadł z US Open! Serb przegrał w trzeciej rundzie tego turnieju z Alexeiem Popyrinem.
Djoković występ w Nowym Jorku rozpoczął od pewnego zwycięstwa z Radu Albotem. W drugiej rundzie przed czasem pokonał Laslo Djere. Jego rywal skreczował już po drugim secie.
Serb od początku meczu miał duży problem z serwisem rywala. Nie potrafił ugryźć Popyrina w jego gemach, a sam w dwóch pierwszych setach dał się po razie przełamać. Oba przegrał 4:6.
Djoković był pod ścianą, ale nieraz pokazywał, że potrafi wyjść z takiej opresji. Teraz też można było uwierzyć w taki scenariusz. Serb zaczął grać lepiej, narzucił swoje warunki i wygrał 6:2.
Okazało się, że nie był to moment zwrotny całego meczu. Kluczowy w czwartym secie był piąty gem, w którym Popyrin przełamał Djokovicia. Po decydującym uderzeniu oglądaliśmy eksplozję radości Australijczyka.
Popyrin zdawał sobie sprawę, jaką wagę ma przełamanie Djokovicia. Na tym się nie zatrzymał. Poszedł za ciosem i najpierw podwyższył prowadzenie przy swoim serwisie, później jeszcze raz wygrał przy podaniu rywala. Prowadził 5:2.
Djoković raz jeszcze zerwał się do walki. Odrobił stratę przełamania, a następnie poprawił wynik przy swoim podaniu. Żeby pozostać w meczu musiał jednak jeszcze raz przełamać rywala. Popyrin nie zmarnował drugiej szansy na zwycięstwo w meczu. Ostatniego gema wygrał bez straty wymiany. 6:4 i awans Australijczyka do kolejnej rundy!
Djoković jest kolejnym faworytem, który odpadł z tegorocznej edycji US Open. Wcześniej z turniejem pożegnał się Carlos Alcaraz.
Marcin Karbowski31 Aug · 07:17