Świątek znowu zwyciężyła w Australian Open! Świetny mecz w wykonaniu Polki [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do 1/16 finału Australian Open! Polka spokojnie pokonała Camilę Osorio 2-0 (6:2, 6:3).
W pierwszej rundzie Australian Open Iga Świątek trafiła na Julię Niemeier. Niemka, zgodnie z zapowiedziami, sprawiła naszej zawodniczce mnóstwo problemów. Niemniej liderka rankingu WTA wygrała (2-0) i awansowała do kolejnego etapu.
W nocy Polka zmierzyła się z Camilą Osorio. Kolumbijka, sklasyfikowana dopiero na 84. miejscu, nie miała większych szans. Już w pierwszym secie nasza reprezentantka wyszła na prowadzenie 4:0 w gemach.
Później rywalka zdołała się nieco zrewanżować, dwukrotnie przełamała serwis Świątek, ale nie miało to wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Pierwsza rakieta świata wygrała 6:2.
W drugim secie Osorio zaprezentowała się jeszcze lepiej, lecz nie wystarczyło to na pokonanie Polki. Nasza zawodniczka lepiej wyglądała niemal pod każdym względem tenisowego rzemiosła - zabrakło jedynie asów serwisowych, bo te panie posłały tej nocy okrągłe zero.
Na szczęście nie zabrakło konsekwentnie gromadzonych punktów i ostatecznie Iga Świątek wygrała 6:3. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2-0 (6:2, 6:3) i 21-latka awansowała do kolejnej rundy.
Na ten moment Polka nie zna swojej rywalki w 1/16 finału Australian Open. Będzie nią zwyciężczyni pojedynku Cristina Bucsa (WTA 100) - Bianca Andreescu (WTA 43).
Hubert Kowalczyk18 Jan 2023 · 07:15