Świątek rozbita! Koszmarny mecz i porażka w US Open! [WIDEO]

Andrew Schwartz/SIPA / pressfocus
Iga Świątek odpadła z US Open na etapie ćwierćfinału! Polka została rozbita przez Jessicę Pegulę 2:6, 4:6.
Już początek rywalizacji pokazywał, że Świątek może mieć wielkie problemy. U liderki rankingu WTA zupełnie nie funkcjonował pierwszy serwis, źle też ustawiała się na korcie. Problemy z celnością sprawiały, że Polka regularnie obijała siatkę lub wyrzucała piłkę w aut.
Z biegiem czasu sytuacja robiła się coraz gorsza. Ostatecznie Pegula dwukrotnie przełamała naszą zawodniczkę. Raszynianka pomagała niewymuszonymi błędami, było ich aż 19. W ten sposób Świątek przegrała 2:6 w pierwszym secie.
W drugim sytuacja na korcie stała się nieco bardziej wyrównana, ale nadal to Amerykanka sprawiała wrażenie zawodniczki pewniejszej. Przy dłuższych wymianach potrafiła Polkę przetrzymać, a ta myliła się, myliła i myliła znów. Chociaż w pewnym momencie na tablicy wyników utrzymywał się remis 3:3, to w kolejnych minutach gra 23-latki się posypała.
Po kolejnym przegranym serwisie sprawy wyglądały wręcz fatalnie. Na szczęście Świątek nie dopuściła do kolejnego oddania własnego podania i zdołała się jakoś obronić. Niemniej przy wyniku 4:5 wymiany rozpoczynała Amerykanka. A zrobiła to w sposób perfekcyjny. W niezwykle swobodny sposób doprowadziła do trzech piłek meczowych.
Wykorzystała drugą z nich. Pegula zasłużenie wygrała 6:2, 6:4 i pierwszy raz w karierze awansowała do półfinału Wielkiego Szlema. Jej następną rywalką w US Open będzie Karolina Muchova.
Hubert Kowalczyk05 Sep · 02:48