Świątek mknie przez US Open! Kosmiczny punkt Polki [WIDEO]

Andrew Schwartz / pressfocus
Iga Świątek pokonała Anastazję Pawluczenkową 2:0 (6:4, 6:2) i awansowała do 1/8 finału US Open. W pierwszym secie Polka popisała się rzadko spotykanym zagraniem. Jej return nie dał szans rywalce.
Trwająca edycja US Open jest bardzo udana dla Igi Światek. Polska tenisistka mknie jak burza przez turniej w Nowym Jorku. Do tej pory wygrywała ona z Kamillą Rachimową (2:0) oraz Eną Shibahara (2:0).
W 1/16 finału na 23-latkę czekała już Anastazja Pawluczenkowa. Bilans obu zawodniczek przemawiał za Polką. Do tej pory nie tylko nie przegrała ona meczu, ale także nie straciła seta w starciach z Rosjanką.
Od początku wysokie tempo narzuciła Świątek. Przy pierwszym serwisie rywalki dokonała ona przełamania, obejmując prowadzenie 2:0.
Szybko wywalczona przewaga przez liderkę rankingu WTA utrzymała się do samego końca. Pierwsza partia zakończyła się triumfem Świątek 6:4.
W międzyczasie doszło do nietypowej sytuacji. Return Polki, choć odbił się na stronie Rosjanki, wrócił na połowę 23-latki. Pawluczenkowa popędziła do piłki, lecz nie była w stanie zainterweniować. Finalnie i tak miała ona powody do radości, bo gem ten trafił na jej konto.
Już po rozpoczęciu drugiego seta dominować znów zaczęła Świątek. Na przestrzeni całej partii pozwoliła ona swojej rywalce wygrać tylko dwa gemy. W efekcie poskutkowało to pewnym triumfem 6:2.
Pewne zwycięstwo nad Anastazją Pawluczenkową 2:0 (6:4, 6:2) sprawiło, że Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju US Open. Tam na raszyniankę czeka już Ludmiła Samsonowa.
Piotr Sidorowicz 01 Sep · 07:00