Sensacja! Kompletna klęska mistrzyni Wimbledonu [WIDEO]

Mamy sporą sensację na Wimbledonie. Marketa Vondrousova pożegnała się z turniejem w pierwszej rundzie. Czeszka przegrała 4:6, 2:6 z Jessicą Bouzas Maneiro.
Rok temu Vondrousova została niespodziewaną mistrzynią Wimbledonu. W finale pokonała Ons Jabeur 6:4, 6:4 i po raz pierwszy w karierze wygrała turniej wielkoszlemowy.
Ostatnie tygodnie nie były już tak udane w jej wykonaniu. Tuż przed Wimbledonem wzięła udział w zmaganiach w Berlinie. W 1/8 finału skreczowała jednak w pierwszym secie starcia z Anną Kalinskają.
Teraz Vondrousova mierzyła się z Jessicą Bouzas Maneiro. Hiszpanka, która zajmuje 83. miejsce w rankingu WTA, zdecydowanie nie była stawiana w roli faworytki.
21-latka od początku spotkania prezentowała jednak bardzo wysoki poziom. Pierwszego seta wygrała do czterech. Jeszcze lepiej poradziła sobie w drugiej partii.
Vondrousova zupełnie nie przypominała samej siebie sprzed roku. W drugim secie wygrała tylko 44% wymian przy pierwszym trafionym serwisie. W przypadku Bouzas Maneiro ten wskaźnik wyniósł aż 90%.
Hiszpanka skończyła mecz, notując winnera w linię. W efekcie odniosła największe zwycięstwo w swojej karierze.
Adam Kłos02 Jul · 16:14