Sabalenka odpadła z Roland Garros! Co za historia [WIDEO]

Screen Eurosport
Aryna Sabalenka pożegnała się z Roland Garros. Białorusinka przegrała z 17-letnią Mirrą Andriejewą.
Aryna Sabalenka doskonale weszła w środowy mecz. Wiceliderka światowego rankingu szybko prowadziła 2:0. Nagle jednak pojawiły się problemy.
Z każdą minutą gra Białorusinki wyglądała coraz gorzej. Doświadczona tenisistka miała wyraźne problemy ze zdrowiem. Niewiele biegała, wymiany okupowała wielkim zmęczeniem. Finalnie wyrywała zwycięstwo 7:6.
W drugim secie Mirra Andriejewa miała jednak przewagę. Wystarczyło przebijać na drugą stronę. Sabalenka popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów, zawodził też jej serwis. Aż trzy razy nie obroniła podania, co skończyło się wynikiem 6:4 na korzyść Rosjanki.
Decydująca partia miała iście dramatyczny przebieg. Przy stanie 2:2 faworytka bez trudu przełamała swoją rywalkę. Chwilę później jednak nie była w stanie obronić przewagi, co doprowadziło do remisu 3:3.
Wymęczona Sabalenka nie była w stanie regularnie trafiać w kort, a to ostatecznie doprowadziło do jej katastrofy. Przy wyniku 5:4 dla Andriejewy prowadziła już 30:0, ale nie była w stanie pokonać 17-latki. Skończyło się na 6:4 na korzyść Rosjanki i gigantycznej sensacji kobiecego Roland Garros.
Tym samym to Andriejewa zagra w półfinale French Open, gdzie zmierzy się z Jasmine Paolini, o której pisaliśmy TUTAJ. W drugiej parze Iga Świątek zagra z Coco Gauff.
Hubert Kowalczyk05 Jun · 19:20