Popis Hurkacza! Zrobił to na oczach największej gwiazdy [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Hubert Hurkacz udanie rozpoczął sezon na kortach trawiastych. Polak pokonał Flavio Cobolliego 7:5, 7:6 i awansował do 1/8 finału turnieju w Halle. Wrocławianin odniósł zwycięstwo na oczach Jannika Sinnera.
"Hubi" wrócił do gry po dwutygodniowej przerwie. Wcześniej rywalizował na kortach Roland Garros, gdzie odpadł w czwartej rundzie.
Polak solidnie rozpoczął starcie z Cobollim. Przy prowadzeniu 3:2 zaliczył kilka dobrych returnów i przełamał rywala. Niestety, Włoch od razu zanotował przełamanie powrotne.
Wydawało się, że pierwszy set nieuchronnie zmierza w kierunku tie-breaka. W 12. gemie "Hubi" po raz kolejny pokazał klasę przy serwisie przeciwnika. Polak wykorzystał piłkę setową, notując idealne uderzenie pod siatką. Tę część meczu wygrał wynikiem 7:5.
Podczas pierwszej partii na trybunach uchwycono Jannika Sinnera. Lider rankingu ATP prawdopodobnie wspierał swojego rodaka.
W drugim secie nieco gorzej funkcjonował serwis Polaka. Przydarzyły mu się dwa podwójne błędy. Wrocławianin dbał jednak o to, aby nie pozwolić rywalowi na przełamanie.
Ostatecznie w drugiej partii doszło do tie-breaka. Hurkacz szybko wypracował mini breaka po autowym forhendzie rywala. Następnie Polak zanotował dwa asy, dzięki którym wypracował sobie przewagę 4:1.
"Hubi" wszedł na najwyższy poziom i wygrał tie-breaka 7:2. W kolejnej rundzie Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Joao Fonseca - James Duckworth.
Adam Kłos17 Jun · 20:05