Polski finał turnieju WTA! Historyczny moment w Pradze

Mike Frey-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Pradze! Będzie on wewnętrzną sprawą Polek. Poznanianka zagra z Magdaleną Fręch!
Linette nie była faworytką. W półfinale zmierzyła się z rozstawioną z numerem jeden Lindą Noskovą. W dodatku mecz zaczęła źle - od razu została przełamana.
Być może podziałało to na Polkę jak dzwonek na pobudkę. Linette wygrała pięć kolejnych gemów i wyszła na prowadzenie 5:2. Czeszka nie zdołała odrobić strat. 6:3 dla Linette!
Druga partia znów zaczęła się lepiej dla Noskovej, która objęła prowadzenie 2:0. Linette szybko odrobiła straty, ale ponownie dała się przełamać w ósmym gemie. To był kluczowy moment seta, który zakończył się wynikiem 6:3 dla Czeszki.
Decydujący set był bardzo emocjonujący. Linette prowadziła już 5:3 i 40-0, ale nie wykorzystała żadnej z trzech piłek meczowych. Noskova wywalczyła sobie drugą szansę i zdołała doprowadzić do tie-breaka. W nim Polka była już bezwzględna. Wygrała 7-2.
Finał między Linette i Fręch odbędzie się piątek. Początek gry o 11:30. To pierwszy raz, gdy dwie Polki zagrają o zwycięstwie w turnieju rangi WTA.
Marcin Karbowski25 Jul · 16:36
Źródło: WP Sportowe Fakty