Polak mistrzem Wimbledonu! Deklasacja w finale [WIDEO]

screen/Polsat Sport
Jan Zieliński triumfatorem Wimbledonu! Polak w parze z Su-Wei Hsieh wygrał finał miksta, pokonując 6:4, 6:2 parę Santiago Gonzalez - Giuliana Olmos.
Dotychczas współpraca Zielińskiego z Su-Wei Hsieh układała się znakomicie. Na początku roku polsko-tajwańska para wygrała Australian Open.
Zieliński i Hsieh idealnie rozpoczęli finał Wimbledonu. Wykorzystali kilka autowych zagrań Olmos i doprowadzili do przełamania. Następnie dobre serwisy Polaka pozwoliły objąć dwugemowe prowadzenie.
Polsko-tajwański duet utrzymał przewagę przełamania przy podaniu Hsieh. W szóstym gemie Zieliński zanotował aż dwa asy serwisowe. Gonzalez kompletnie nie radził sobie przy próbach returnu.
Tandem z warszawiakiem w składzie już nie wypuścił zwycięstwa w pierwszym secie. Para Gonzalez - Olmos przegrała pierwszą partię 4:6.
Drugi set mógł rozpocząć się w identyczny sposób, jak pierwszy. Zieliński i Hsieh mieli dwa break pointy, ale tym razem żadnego nie wykorzystali. Następnie Zieliński posłał kolejne dwa asy, doprowadzając do remisu 1:1.
W trzecim gemie polsko-tajwańska para przełamała rywali. Kluczem do sukcesu były bardzo dobre returny Hsieh. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem dominacji Polaka i Tajwanki. Gonzalez i Olmos nie radzili sobie z kolejnymi atakami.
Zieliński i Hsieh w przekonujący sposób wygrali drugiego seta 6:2. 27-letni Polak po raz pierwszy w karierze został mistrzem Wimbledonu.
Adam Kłos14 Jul · 19:55