Oto finałowa rywalka Świątek! Pogromczyni Rybakiny czeka

Źródło: Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Wszystko jasne: Iga Świątek poznała przeciwniczkę w sobotnim finale French Open. Czeka nas "polski" mecz!
W czwartkowe popołudnie Iga Świątek pokonała Coco Gauff 6:2, 6:4 i awansowała do czwartego w karierze finału French Open. Wszystkie poprzednie, w 2020, 2022 i 2023 roku, zakończyła triumfem.
Przez kolejne godziny Polka oczekiwała jednak na rywalkę. W drugim półfinale mierzyły się jedne z największych zaskoczeń tej edycji. Jasmine Paolini mierzyła się z Mirrą Andriejewą.
Obie tenisistki sprawiły w ćwierćfinale ogromne niespodzianki i wyeliminowały największe zagrożenia dla raszynianki. Włoszka pokonała Jelenę Rybakinę, zaś Rosjanka rozprawiła się z Aryną Sabalenką.
W pierwszym secie walka była niezwykle wyrównana. O rozstrzygnięciu przesądziło wyłącznie jedno przełamanie. Paolini z łatwością odebrała Andriejewej serwis przy stanie 2:1.
Rosjanka próbowała zniwelować przewagę Włoszki. Nie wykorzystała jednak w pierwszej partii pięciu break pointów. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 6:3 dla Paolini.
W drugiej partii Włoszka dominowała coraz bardziej. Tenisistka o polskich korzeniach zmuszała oponentkę do coraz większej liczby niewymuszonych błędów, nie okazując litości.
Łącznie Paolini przełamała Andriejewą aż trzykrotnie! Rosjance udało się wygrać tylko jednego gema. W drugiej partii padł wynik 6:1 i to starsza z zawodniczek będzie mogła zagrać z Igą Świątek.
Finał gry pojedynczej kobiet odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Na portalu Meczyki.pl przeprowadzimy relację tekstową z tego widowiska. Zapraszamy serdecznie.
Michał Boncler06 Jun · 18:26