Linette pozamiatała! Fantastyczny występ na igrzyskach, będzie "polski" mecz [WIDEO]

screen/Eurosport
Magda Linette w wymarzony sposób rozpoczęła rywalizację na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W pierwszej rundzie Polka pokonała Mirrę Andriejewą 6:3, 6:4.
Ostatnie dni były niezwykle intensywne dla tenisistki z Poznania. W piątek Linette pokonała Magdalenę Fręch w finale turnieju w Pradze. Teraz 32-latka rozpoczęła rywalizację w Paryżu.
Pierwszy gem był niezwykle wyrównany. Przy grze na przewagi Linette posłała asa. Po chwili znów zdobyła punkt serwisem, dzięki czemu otworzyła wynik. Po serii udanych returnów poznanianka przełamała Andriejewą.
Początkowo Rosjanka popełniała zbyt wiele niewymuszonych błędów. Linette wykorzystała słabszy moment rywali i objęła prowadzenie 4:1. Była na najlepszej drodze do triumfu w pierwszym secie.
Linette perfekcyjnie spisywała się w polu serwisowym. W dziewiątym gemie dołożyła kolejnego asa i finalnie wygrała seta 6:3.
Poznanianka nie mogła lepiej rozpocząć drugiej partii. W pierwszych dwóch gemach oddała rywalce tylko dwa punkty. Andriejewa nie radziła sobie z kolejnymi bekhendami naszej reprezentantki. Przy prowadzeniu 4:2 Linette miała szansę na kolejne przełamanie. Andriejewa obroniła break pointa, posyłając skutecznego loba.
Kluczem do sukcesu Polki okazała się pewna gra przy własnym serwisie. Ostatecznie zawodniczka z Poznania zwyciężyła drugiego seta 6:4 i zameldowała się w drugiej rundzie igrzysk olimpijskich. Tam jej rywalką będzie Jasmine Paolini, czyli Włoszka z polskimi korzeniami.
Magda Linette - Mirra Andriejewa 2:0 (6:3, 6:4)
Adam Kłos28 Jul · 17:43