Kapitalny mecz Polki w Roland Garros! Rozgromiła wyżej notowaną rywalkę

Kapitalny mecz Polki w Roland Garros! Rozgromiła wyżej notowaną rywalkę
screen
Kapitalny początek Magdaleny Fręch w Ronald Garros. Polka w pierwszej rundzie rozbiła Shuai Zhang. Mecz nie trwał nawet godziny!
Przed spotkaniem za faworytkę można było uznawać Chinkę. Zhang zajmuje 31. miejsce w rankingu WTA. Polka jest w nim 88.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeszcze raz potwierdziło się jednak, że ranking nie gra. Fręch od początku meczu dominowała na korcie i wykorzystywała liczne błędy rywalki. Przełamała ją już w drugim gemie. W całym secie oddała rywalce tylko jedną odsłonę.
Podobnie przebiegała druga partia. Fręch wygrywała gema za gemem - drugiego seta rozpoczęła od prowadzenia 5:0!
Gdy mecz był właściwie przesądzony, Polce zdarzył się moment dekoncentracji. Zhang zdołała ją przełamać. W skali całego meczu nie mogła jednak nic zdziałać. Fręch wkrótce przy jej serwisie zakończyła spotkanie. Mecz trwał zaledwie 49 minut.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 May 2023 · 12:14
Źródło: własne

Przeczytaj również