Hurkacz w finale! Przynajmniej jemu idzie w Niemczech [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP w Halle. Polak okazał się lepszy od Alexandra Zvereva, czyli przedstawiciela gospodarzy.
Pierwszy set był niesamowicie zacięty, co nie jest żadnym zaskoczeniem w wypadku meczów Hurkacza. Żaden z zawodników nie pozwolił sobie na stratę serwisu, co doprowadziło do tie-breaka.
Tam Zverev został już dwukrotnie przełamany! Polak zaś spisywał się świetnie, wygrał 7:2 i zapisał pierwszego seta na swoim koncie.
W drugiej części Hurkacz wypadł jeszcze lepiej. Tym razem udało się przełamać Zvereva przy stanie 1:1. Wypracowanej w ten sposób przewagi Hurkacz już nie oddał, wygrał 6:4.
Dzięki temu nasz zawodnik awansował do wielkiego turnieju zawodów w niemieckim Halle. Jego następnym rywalem będzie Jannik Sinner lub Zhizhen Zhang.
27-latek ma za sobą już triumf na trawiastych kortach zachodniego sąsiada Polski. W 2022 roku pokonał tam Daniiła Miedwiediewa (2-0).
Hubert Kowalczyk22 Jun · 15:19