Hurkacz idzie jak burza! Polak w półfinale dużego turnieju, nie stracił nawet seta [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Hubert Hurkacz bardzo dobrze rozpoczął sezon gry na kortach trawiastych. W piątkowe popołudnie Polak awansował do półfinału zawodów ATP 500 w Halle.
W przeszłości w niemieckim mieście dominował Roger Federer, który w Halle wygrywał niemal co roku. Hurkacz także zna już smak tamtejszego sukcesu. Triumfował w sezonie 2022.
Teraz również radzi sobie znakomicie. Przez dwie pierwsze rundy przebrnął bez straty seta, pokonując Flavio Cobollego z Włoch oraz Jamesa Duckwortha z Australii.
W ćwierćfinale rywalem Hurkacza był Marcos Giron. Amerykanin sprawił w Halle dwie duże niespodzianki. Wyeliminował Andrieja Rublowa oraz Matteo Berrettiniego.
W starciu z Polakiem od początku nie radził sobie jednak najlepiej. Szybko stracił serwis i przegrywał 0:3. Później zdołał jednak odrobić straty.
Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. Kluczowa rozgrywka padła łupem Hurkacza, który po dobrej końcówce zwyciężył 7-5.
W drugiej odsłonie wynik także długo oscylował w okolicach remisu. W końcówce Polak podkręcił jednak tempo, przełamał rywala i wygrał 6:4.
W sobotę Hurkacz powalczy o drugi finał w Halle. Może się zmierzyć z turniejową "dwójką", Alexandrem Zverevem, ale Niemiec musi najpierw pokonać Arthura Filsa.
Maciej Pietrasik21 Jun · 13:52