Dramat w meczu Alcaraza. To nie tak miało się skończyć [WIDEO]
![Dramat w meczu Alcaraza. To nie tak miało się skończyć [WIDEO] Dramat w meczu Alcaraza. To nie tak miało się skończyć [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/big700/550/678ca09e67677.jpg)
Carlos Alcaraz awansował do ćwierćfinału Australian Open. Jack Draper nie był w stanie dokończyć rywalizacji z Hiszpanem. 23-latek skreczował przy wyniku 5:7, 1:6.
W ostatnim czasie Draper zmagał się z kontuzją biodra. Z powodu problemów zdrowotnych nie był w stanie wystąpić w United Cup. Zdołał jednak przystąpić do walki w Australian Open.
W trzech poprzednich rundach Brytyjczyk toczył same pięciosetowe boje. Na pełnym dystansie pokonał kolejno Mariano Navone, Thanasiego Kokkinakisa i Aleksandara Vukicia. Teraz na jego drodze stanął Carlos Alcaraz.
W pierwszym secie Hiszpan prowadził już 5:2. Draper odrobił stratę przełamania, po czym doprowadził do remisu. W decydującym momencie wicemistrz olimpijski poprawił się na returnie, co zapewniło mu zwycięstwo 7:5.
Następnie Carlitos całkowicie zdominował wydarzenia na Rod Laver Arena. Hiszpan potrafił oczarować kibiców spektakularnymi akcjami przy siatce. Drugą partię wygrał 6:1.
W trakcie spotkania widać było, że Draper nie jest w pełni sił. Po przegraniu drugiego seta nie był już w stanie dalej rywalizować z powodu urazu.
- Oczywiście, cieszę się, że zagram w ćwierćfinale, ale nie chciałem awansować w taki sposób. Przykro mi z powodu Jacka, to bardzo miła osoba, nie zasłużył na kontuzję. Na pewno wróci silniejszy. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział Alcaraz po meczu.
W ćwierćfinale Hiszpan zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Novak Djoković - Jiri Lehecka. Ewentualne starcie z Serbem byłoby absolutnym hitem.