Djoković w finale igrzysk! Hit o złoty medal [WIDEO]

Novak Djoković zagra o tytuł mistrza olimpijskiego w tenisie! Serb w półfinale pokonał w dwóch setach Lorenzo Musettiego.
Djoković miał do wyrównania swoje rachunki z poprzednich igrzysk. W półfinale grał już czwarty raz - w Pekinie, Londynie i Tokio przegrał na tym etapie turnieju.
W pierwszym secie obaj tenisiści utrzymywali swoje podanie. Przełamanie było jedno, za to w kluczowym momencie. Djoković wygrał przy podaniu Włocha przy stanie 5:4.
Początek drugiej partii miał zupełnie inny przebieg. Obaj tenisiści przełamywali się na zmianę, a Djokoviciowi puszczały nerwy. Serb wdał się w dyskusję z sędzią, pokrzykiwał, rzucał wulgaryzmami.
Na szczęście dla siebie w końcu się uspokoił. Rozpoczął od utrzymania podania na 3:2, a następnie przełamał Musettiego. To był decydujący moment. Włoch nie potrafił już wrócić do gry. Serb wygrał drugiego seta 6:2.
Djoković po ostatniej piłce padł na kort. Było widać, jak dużo znaczy dla niego szansa gry o złoto igrzysk.
Rywalem Djokovicia w wielkim finale będzie Carlos Alcaraz. Mecz odbędzie się w niedzielę.
Marcin Karbowski02 Aug · 21:44