Co za bój Hurkacza! Postawił się najlepszemu tenisiście świata [WIDEO]

SOPA Images / pressfocus
Hubert Hurkacz nie zdołał po raz drugi w karierze wygrać turnieju ATP 500 w niemieckim Halle. W finale walczył jednak jak równy z równym z najlepszym tenisistą świata, Jannikiem Sinnerem. Minimalnie uległ mu w dwóch setach.
Włoch okazał się najlepszy podczas tegorocznego Australian Open. W Paryżu w półfinale po pasjonującym boju przegrał natomiast pięciosetowy pojedynek z Carlosem Alvarazem.
Obecnie to właśnie Sinner jest liderem światowego rankingu i w finale w Halle uchodził za faworyta. Hubert Hurkacz znał już jednak smak wygranej w tym turnieju - triumfował w nim przed dwoma laty.
Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obaj zawodnicy mieli tylko po jednej szansie na przełamanie i jej nie wykorzystali. Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku.
W nim Hurkacz miał nawet piłkę setową, ale nie zdołał zakończyć partii przy serwisie rywala. Sam wybronił dwa setbole, lecz przy trzecim musiał już skapitulować.
W drugiej odsłonie Sinner zaczął coraz lepiej radzić sobie przy serwisie Polaka. Miał dwa break pointy już w drugim gemie. Hurkacz się wybronił, lecz nie był w stanie zrobić rywalowi krzywdy przy jego podaniu. Miewał jednak genialne zagrania.
Ostatecznie znów wszystko skończyło się w tie-breaku. Niestety, także tym razem lepszy okazał się Włoch, już bardziej zdecydowanie. Sinner zwyciężył 7:6(8), 7:6(2) i to on został triumfatorem tegorocznego turnieju w Halle.
Maciej Pietrasik23 Jun · 16:00