Sensacja! Nastolatek mistrzem Polski w skokach narciarskich [WIDEO]

Sensacja w letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Złoty medal w wywalczył Klemens Joniak.
Rywalizacja odbyła się na Średniej Krokwi w Zakopanem. Zwycięstwa sprzed roku bronił Dawid Kubacki. Tym razem musiał zadowolić się brązowym krążkiem. Srebro wywalczył inny z etatowych kadrowiczów - Paweł Wąsek.
Bezkonkurencyjny był Joniak, który jako jedyny w obu seriach przekroczył granicę 100 metrów. 19-latek prowadził już po pierwszym skoku, w którym osiągnął 104,5 m. W drugiej wytrzymał presję. Złoty medal przypieczętował próbą na 102 m. Wąska wyprzedził o 8,5 pkt!
Joniak formalnie jest jeszcze juniorem. Ostatnim tak młodym zawodnikiem, który latem lub zimą sięgnął po złoto mistrzostw Polski, był Krystian Długopolski w 1998 roku.
Dopiero szóste miejsce zajął Piotr Żyła. Dziewiąty był Aleksander Zniszczoł, a trzynasty Jakub Wolny. Kamil Stoch nie startował.
W sobotę Zakopanem odbędzie się jeszcze konkurs drużynowy. Początek zawodów zaplanowano na 11:00.
Marcin KarbowskiWczoraj · 20:45
Źródło: skijumping.pl