Zrobiły to! Polska powalczy o medale Ligi Narodów [WIDEO]

Lukasz Sobala / pressfocus
Polskie siatkarki awansowały do półfinału Ligi Narodów! Podopieczne Stefano Lavariniego rozegrały znakomity mecz przeciwko Turcji i wygrały 3:2 (20:25, 25:22, 25:20, 19:25, 15:11).
Wcześniej Polki fantastycznie spisywały się w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Do ćwierćfinału podeszły z bilansem 10 zwycięstw w 12 ostatnich meczach.
Początek spotkania z Turcją był niezwykle wyrównany. Obie drużyny szły punkt za punkt. Przy remisie 12:12 pod siatką przebudziła się Melissa Vargas. Atakująca skończyła kilka akcji z rzędu.
Turczynki wypracowały sobie czteropunktową przewagę, której już nie wypuściły. Reprezentacja Polski przegrała pierwszą partię 20:25.
Na początku drugiego seta Turcja uciekła na trzy punkty. Wtedy skutecznie zaatakowała Martyna Czyrniańska, a Joanna Wołosz dołożyła asa. Niedługo potem znakomitą zagrywką popisała się Martyna Łukasik.
Polki poprawiły też grę w bloku, dzięki czemu objęły prowadzenie 19:14. Selekcjoner Turcji poprosił o czas, ale przerwa nie wybiła biało-czerwonych z rytmu. Polska wygrała drugiego seta do 22 i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.
W trzecim secie od początku regularnie punktował duet Łukasik - Stysiak. Blok Turczynek nie radził sobie z kolejnymi atakami. Z kolei po bloku Korneluk Polska prowadziła 12:9. Całego seta Polska wygrała 25:20.
Niestety, w czwartej partii Turcja zdominowała parkiet. Vargas potrafiła notować kilka punktów z rzędu. Z kolei Polki psuły zagrywki lub przegrywały pojedynki przy siatce. Turcja wygrała 25:19 i doprowadziła do tie-breaka.
Decydujący set rozpoczął się od dwóch punktów Turcji. Nasze reprezentantki szybko doprowadziły jednak do remisu. Następnie Korneluk zdobyła trzy punkty blokiem. Swoje dołożyła też Łukasik. Polska wygrała tie-breaka 15:11 i zameldowała się w półfinale Ligi Narodów. Tam podopieczne Lavariniego zmierzą się z Włoszkami.

Polska - Turcja 3:2 (20:25, 25:22, 25:20, 19:25, 15:11)