Znowu to zrobiły! Wielkie zwycięstwo polskich siatkarek [WIDEO]

Artur Kraszewski / pressfocus
Polskie siatkarki nie zwalniają tempa w Lidze Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego rozbiły Tajlandię 3:0 {25:15, 25:23, 25:17).
W ostatnich tygodniach Polki imponowały w Lidze Narodów. Wygrały aż dziewięć z dziesięciu spotkań, uznając wyższość jedynie reprezentacji Brazylii.
Mecz z Tajlandią rozpoczął się od znakomitego ataku Martyny Czyrniańskiej. Po chwili pod siatką zaczęła punktować Natalia Mędrzyk. Z kolei Tajki miały problem ze skutecznością, wyprowadzając kilka autowych ataków.
Po brawurowej akcji Magdaleny Stysiak Polki prowadziły różnicą trzech punktów. Z biegiem czasu biało-czerwone powiększały przewagę nad Tajkami. Finalnie Polska wygrała pierwszego seta 25:15.
Na początku drugiej partii Czyrniańska zdobyła punkt blokiem. Tajlandia potrafiła jednak utrzymać tempo Polski. Dopiero przy remisie 10:10 biało-czerwone odskoczyły rywalkom po ataku Korneluk i asie serwisowym Czyrniańskiej. W końcu Magdalena Stysiak zdobyła decydujący punkt na wagę triumfu 25:23 w drugim secie.
W trzeciej partii znów znakomicie punktowała Czyrniańska. Kunsztem wykazała się też Malwina Smarzek, która zanotowała skuteczną kiwkę. Tajlandia w pewnym momencie spuściła z tonu, wiedząc, że już nie ma szans na odwrócenie losów spotkania. Polska wygrała ostatniego seta do 17.
Kolejny mecz biało-czerwonych odbędzie się już w niedzielę o godzinie 14:30. Ekipa Lavariniego zagra z Chinkami.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)