Znamy pierwszego półfinalistę Ligi Narodów! Trzy sety wystarczyły [WIDEO]

Reprezentacja Japonii wywalczyła awans do półfinału Ligi Narodów siatkarzy. Miejsce w najlepszej czwórce imprezy dało jej zwycięstwo z Kanadą 3:0.
Początek pierwszego seta zapowiadał gładkie zwycięstwo Japonii, która prowadziła już 15:9. Kanadyjczycy potrafili jednak odrobić straty, a w końcówce objęli nawet prowadzenie. Nie byli jednak w stanie postawić kropki nad "i". Japończycy odwrócili wynik, a seta asem serwisowym zakończył rewelacyjnie grający Yuki Ishikawa. 26:24.
Drugim secie Japończycy zagrali pewniej. Szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi i nie oddali ich do samego końca. Wygrali 25:18.
Trzeci set od początku był bardzo wyrównany. W pewnym momencie wydawało się, że Kanadyjczycy będą w stanie przedłużyć mecz. Prowadzili nawet dwoma punktami, a końcówka znów należała do Japonii. Na boisku rządził Ishikawa, który zamknął mecz skutecznym atakiem. W całym meczu zdobył 26 punktów! 26:24 dla Japonii.
Japonia drugi raz z rzędu awansowała do najlepszej czwórki Ligi Narodów. Półfinały odbędą się w sobotę.
Japonia - Kanada 3:0 (26:24, 25:18. 26:24)
Marcin Karbowski27 Jun · 19:04