Wiadomo, co stało się Kurkowi. Czeka go przerwa

Marcin Bulanda / pressfocus
Bartosz Kurek doznał kontuzji w swoim pierwszym meczu po powrocie do PlusLigi. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podała informacje na temat stanu zdrowia swojego kapitana.
Kurek wrócił do polskiej ligi po blisko sześcioletniej przerwie. Pierwszy mecz nowego sezonu zakończył się dla niego fatalnie. Nie dość, że ZAKSA przegrała z Projektem Warszawa 0:3, to jeszcze kapitan reprezentacji Polski doznał kontuzji na początku meczu.
Zdarzenie było pechowe. Po ataku Artura Szalpuka piłka odbiła się od parkietu i trafiła Kurka w twarz. 36-latek upadł na parkiet, a po chwili opuścił boisko. Do gry już nie wrócił.
ZAKSA podała, że Kurek w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia doznał urazu oka. W najbliższym czasie będzie pod kontrolą okulistyczną. Nie będzie mógł ani trenować, ani grać.
Nie wiadomo, kiedy Kurek wróci do gry. ZAKSA nie dała żadnych wskazówek w sprawie długości przerwy reprezentanta Polski.
Kędzierzynianie kolejny mecz w PlusLidze rozegrają już w piątek. Na własnym parkiecie zmierzą się z zespołem Norwida Częstochowa.
Marcin Karbowski15 Sep · 17:39
Źródło: ZAKSA