Szaleństwo w Lidze Narodów siatkarzy! Najdłuższy set w historii [WIDEO]

Niezwykły przebieg miał drugi set meczu Turcji z Niemcami w Lidze Narodów. Siatkarze walczyli w nim przez 50 minut!
Obie reprezentacje plasują się w dolnej części tabeli Ligi Narodów. Przed dzisiejszym meczem Niemcy wygrali dwa spotkania, Turcy - tylko jedno.
Pierwszy set ich bezpośredniego starcia został rozstrzygnięty po myśli drużyny Michała Winiarskiego. Niemcy wygrali w nim 25:22.
Druga partia zapisała się w historii Ligi Narodów. Oba zespoły walczyły przez 50 minut. Ostateczny cios w grze na przewagi zadała reprezentacja Turcji, która wygrała 44:42.
To najdłuższy set w historii Ligi Narodów. Nigdy do zwycięstwa nie trzeba było zdobyć tylu punktów. Do tej pory rekordowy był czwarty set zeszłorocznego meczu Argentyny z USA. Albicelestes wygrali wówczas 43:41.
Set wygrany w tak niezwykłych okolicznościach nie zadziałał na korzyść Turcji. Spotkanie ostatecznie wygrali Niemcy, którzy zwyciężyli 3:2.
Turcja - Niemcy 2:3 (22:25, 44:42, 23:25, 25:19, 12:15)