Polskie siatkarki w formie przed igrzyskami! To był popis [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
Polskie siatkarki są w dobrej formie przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Biało-czerwone wygrały w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej z Francją 3:0.
Polskie siatkarki rozpoczną udział w igrzyskach od meczu z Japonią, który odbędzie się 28 lipca. Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej stanowi próbę generalną przed turniejem olimpijskim.
Mecz z Francją wypadł okazale. W pierwszej partii Polki zdemolowały gospodynie zbliżających się igrzysk. Biało-czerwone rozbijały rywalki zagrywką, zdobywały punkty seriami, a same na przestrzeni całego seta straciły ich tylko 11!
Druga odsłona była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Francuzki w sumie obroniły trzy piłki setowe. Wszystko rozstrzygnęło się podczas gry na przewagi. Polki po skutecznym ataku Martyny Czyrniańskiej wygrały w niej 28:26.
W trzeciej partii Stefano Lavarini dał szansę Katarzynie Wenerskiej i Malwinie Smarzek, które wcześniej pojawiały się na boisku tylko na krótkie, podwójne zmiany. Polki miały w trakcie seta słabszy moment, ale wygrały pewnie 25:21.
Nasza drużyna podczas Memoriału zagra jeszcze jeden mecz. To będzie zdecydowanie najpoważniejszy sprawdzian przed igrzyskami. Polki zagrają z Serbamki.
Polska - Francja 3:0 (25:11, 28:26, 25:21)
Marcin Karbowski18 Jul · 20:41
Źródło: WP Sportowe Fakty