Polki znów na zwycięskiej ścieżce. Zwycięstwo bez straty seta [WIDEO]

Polskie siatkarki wygrały dziewiąty mecz w tej edycji Ligi Narodów. Biało-czerwone wygrały z Dominikaną 3:0.
Polki wychodząc na piątkowy mecz były już pewne awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów. W dziewięciu poprzednich meczach przegrały tylko z Brazylią.
W spotkaniu z Dominikaną najbardziej emocjonujący był pierwszy set. Polki po ataku Martyny Łukasik prowadziły już 20:16, ale... roztrwoniły przewagę. Przegrały cztery akcje z rzędu i nagle zrobił się remis.
O wszystkim decydowała gra na przewagi. W niej blisko zwycięstwa były Dominikanki, które potrafiły sobie wypracować piłki setowe. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły Polki. Decydujący punkt blokiem zdobyła Magdalena Jurczyk. 33:31!
Drugi set długo był bardzo zacięty. Polki odskoczyły rywalkom dopiero w końcówce - po trzech wygranych akacjach z rzędu prowadziły 20:15. Tym razem nie popełniły błędów z pierwszej partii i spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca. 25:20!
W trzecim secie Polki od początku pokazywały, kto rządzi na parkiecie. Otworzyły go sześcioma wygranymi akcjami z rzędu! Dominikanki nie były w stanie wrócić do gry. Po kolejnej serii punktowej biało-czerwone prowadziły 9:1.
Przez moment w grę Polek wdało się rozprężenie, ale nie wpłynęło na losy gry. Przewaga cały czas pozostawała bezpieczna. Nasza drużyna wygrała 25:16.
Polska - Dominikana 3:0 (33:31, 25:20, 25:16)
Marcin Karbowski14 Jun · 12:30