Falstart polskich siatkarzy. Zły prognostyk przed IO 2024 [WIDEO]

Screen Polsat Sport
Polscy siatkarze przegrali towarzyski mecz z Japonią 2-3. To zły zwiastun przed nachodzącymi igrzyskami olimpijskimi.
Polacy przygotowują się do wielkiej imprezy w Paryżu. Za biało-czerwonymi udany Memoriał Huberta Wagnera, podczas którego udało się ograć Egipt, Niemcy oraz Słowenię.
W sobotę nasi zawodnicy zmierzyli się zaś z Japonią. Tym razem tak dobrze nie było, chociaż ekipa Grbicia prowadziła po pierwszym secie (25:23).
W drugim i trzecim Japończycy okazali się zdecydowanie lepsi. Wygrali obie te partie (25:20 i 25:19), dzięki czemu wysunęli się na prowadzenie.
Ostatecznie Polacy byli jeszcze w stanie doprowadzić do remisu. W pewnym momencie prowadzili już czterema punktami i chociaż przewaga ostatecznie stopniała, to set wpadł na konto biało-czerwonych (25:23).
O wyniku towarzyskiej potyczki przesądził więc tie-break. Niestety, w nim górą byli Japończycy. Skończyło się na 17:15 na korzyść rywali.
Przed Polakami jeszcze jeden sparing. 21 lipca zmierzą się z USA. IO 2024 wystartują dla nich sześć dni później.
Hubert Kowalczyk20 Jul · 22:29