Cuda w Paryżu! Ależ powroty w ćwierćfinałach siatkarzy [WIDEO]

Źródło: X / @Eurosport_PL
W pierwszym półfinale igrzysk olimpijskich Włochy zagrają z Francją. Japonia i Niemcy zostały odprawione po niebywałych zwrotach akcji.
Wydawało się, że zwycięstwo w drugim dzisiejszym meczu będzie należało do kadry Japonii. Prowadziła ona z reprezentacją Włoch już 2:0 - i szła po triumf w trzecim secie.
Przy stanie 24:21 Japończycy mieli piłkę setową i własny serwis. Wówczas do głosu doszli jednak Włosi, którzy wygrali cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 25:24.
Rozpędzona Italia triumfowała w trzeciej partii 27:25. Później dała następny pokaz umiejętności, wygrywając wojnę nerwów oraz czwartego i piątego seta dwoma punktami!
Włochy - Japonia 3:2 (20:25, 23:25, 27:25, 26:24, 17:15)
Niemal identycznie jednostronnie wyglądało początkowo spotkanie kadry Niemiec. Podopieczni Michała Winiarskiego wygrali pierwszego seta meczu z reprezentacją Francji.
Znacznie więcej działo się w trakcie drugiej partii. Tę końcówkę po prostu trzeba zobaczyć! Francuzi wypuścili z rąk prowadzenie 24:23, by ostatecznie ulec Niemcom 26:28.
Potem "Trójkolorowi" odzyskali jednak kontrolę nad widowiskiem, wygrywając kolejne partie 25:20 i 25:21. W tie-breaku ostatecznie rozbili zawodników Winiarskiego 15:13.
Francja - Niemcy 3:2 (18:25, 26:28, 25:20, 25:21, 15:13)