Bolesna porażka polskich siatkarek! Pięciosetowy thriller bez szczęśliwego zakończenia [WIDEO]

Marta Badowska/Pressfocus
Polska poniosła pierwszą porażkę w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Nasze siatkarki przegrały z Tajlandią po pięciosetowej batalii.
Podopieczne Stefano Lavariniego idealnie rozpoczęły zmagania o awans na przyszłoroczny turniej. W trzech poprzednich meczach pokonały Słowenię, Koreę Południową i Kolumbię.
Dziś Polki źle weszły w mecz. Zawodniczki z Tajlandii potrafiły zatrzymać Magdalenę Stysiak blokiem, dzięki czemu wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Lavarini błyskawicznie poprosił o czas, aby poukładać swój zespół.
Polska zdobyła pierwszy punkt dopiero po błędzie rywalek na zagrywce. Niestety po chwili Olivia Różański też zaserwowała w aut. W końcu pod siatką przebudziła się Agnieszka Korneluk. Punkty blokiem dołożyła też Martyna Łukasik. Niestety pod koniec seta Tajlandia znów wypracowała sobie sporą przewagę. Finalnie Polki przegrały tę część meczu 18:25.
Znacznie lepiej rozpoczęła się druga partia. Po skutecznej kiwce Martyny Czyrniańskiej Polska prowadziła różnicą trzech punktów. W kolejnych akcjach Tajki kompletnie nie radziły sobie pod siatką. W pewnym momencie nasze reprezentantki prowadziły 13:3.
W kolejnym fragmencie tego seta punktowały Magdalena Jurczyk i Magdalena Stysiak. Asa serwisowego dołożyła jeszcze Martyna Łukasik. Polska wygrała seta 25:7 i doprowadziła do remisu w całym meczu.
Zawodniczki z Azji odzyskały rytm w trzecim secie. Po asie serwisowym Tajlandia prowadziła 9:4. W odpowiedzi Jurczyk zapunktowała z zagrywki. Niestety później w naszym zespole brakowało skuteczności w atakach ze skrzydła. Tajki wygrały seta do 22.
W czwartym secie Polki wypracowały przewagę, ale później ją wypuściły. W decydujących piłkach zafunkcjonował blok, dzięki czemu biało-czerwone wygrały 25:23 i doprowadziły do tie-breaka.
Początek ostatniego seta był niezwykle wyrównany, obie drużyny szły punkt za punkt. Przy wyniku 10:11 Stysiak została zablokowana, ale w trakcie akcji jedna z rywalek dotknęła siatki. Challenge uratował punkt naszej reprezentacji. Ta sytuacja nie zdeprymowała Tajek, które wygrały 15:12 po aucie Stysiak.
W piątek Polki rozegrają kolejny mecz w turnieju kwalifikacyjnym. Tym razem ich rywalkami będą Niemki.
Polska - Tajlandia 2:3 (18:25, 25:7, 22:25, 25:23, 12:15)