Oceny po meczu Polska - Ukraina! On znowu to zrobił, co za występ. "Po prostu kozak"

Tomasz Jastrzebowski / pressfocus
Mateusz - Hawrot
Mateusz Hawrot07 Jun · 22:44
Polska wygrała z Ukrainą 3:1 w sparingu przed EURO 2024. Oto, jak oceniliśmy biało-czerwonych za występ w tym meczu.
Noty wystawiiśmy w skali 1-10. Wyjściowa ocena to 5.

Łukasz Skorupski - 7

Bardzo, bardzo solidny. Można się zastanawiać nad jego reakcją przy golu, ale w innych sytuacjach Skorupski prezentował się świetnie. Miał dwie topowe interwencje - w 31. i 79. minucie. Dawał pewność i spokój, także, gdy trzeba było wypiąstkować piłkę. Czujny do końca, w doliczonym czasie gry znów błysnął.

Jakub Kiwior - 6

Nie nadążył przy bramce na 1:3, Dowbyk potrafił napsuć mu krwi, ale przy tym obrońca Arsenalu zanotował kilka bardzo ważnych interwencji, bloków. Zrobił też swoje w budowaniu akcji. Solidnie.

Bartosz Salamon - 6

W akcji bramkowej gości łatwo wyprowadzony w pole, co musimy odnotować, natomiast Salamon wniósł też do gry Polaków w obronie sporo dobrego. Przewidywał grę, był zdecydowany, przytomny, kasował. Pomógł też przy bramce otwierającej wynik.

Sebastian Walukiewicz - 6

Udany powrót do kadry. Z przodu gol, z tyłu kilka solidnych interwencji - dobrze się ustawiał, właściwie reagował, potrafił iść jak taran. Raz niepewnie wyprowadzał piłkę, ale ogólnie pokazał jakość z nią przy nodze. Zaplusował.

Nicola Zalewski - 8

Najlepszy piłkarz reprezentacji Polski na PGE Narodowym. Znowu. Zalewski z orzełkiem na piersi to po prostu kozak. Mnóstwo widowiskowych i skutecznych akcji na skrzydle, momentami robił z rywalami co chciał, wjeżdżając raz za razem w pole karne. Kilka zagrań najwyższej klasy. Dziś to fundament tej drużyny.

Taras Romanczuk - 6

Solidny występ. Plusik za klasowego gola głową, ale Romanczuk dobrze sobie radził z pracą w środku pola. Mały minusik jedynie za brak nadążenia za rywalem przy golu na 1:3. Generalnie jednak piłkarz Jagiellonii zdał swój egzamin. Pokazał, że może być cennym elementem układanki selekcjonera.

Sebastian Szymański - 5

Z jednej strony dużo ważnej pracy w pressingu i kilka ciekawych prób, z drugiej zbyt wiele momentów, w których był przygaszony. Przyzwoity występ, ale nic więcej. Zostawiamy wyjściową notę.

Piotr Zieliński - 8

Świetny mecz ukoronowany sprytnym golem. Nie było po nim widać, że stracił końcówkę sezonu Serie A. Od pierwszej minuty rządził na boisku, rozdzielał piłki, bawił się, kontrolował grę, dobrze współpracował z kolegami. Dużo luzu, mnóstwo jakości. Lider.

Michał Skóraś - 5

Plus za elegancką asystę do Romanczuka. Skóraś miał też sporo chęci do gry, tyle że pokazał za mało konkretów, by za całokształt ocenić go wyżej niż na 5. W drugiej połowie lepszej niż w pierwszy.

Arkadiusz Milik - bez oceny

Gigantyczny pech napastnika Juventusu. Półtorej minuty i kontuzja, która znów prawdopodobnie zabierze mu mistrzostwa Europy. Arek, trzymaj się!

Adam Buksa - 6

Gola nie strzelił, choć w 15. minucie miał świetną okazję. Poza tym wykonał jednak mnóstwo pracy, którą należy docenić. Grał na wyprzedzenie, wywalczał faule, przepychał się,

Kacper Urbański - 7

Jak debiutować w reprezentacji Polski, to właśnie tak. Naprawdę obiecująco pokazał się Urbański - był głodny gry, bez kompleksów, odważny, konkretny. Dobrze czytał grę, chciał piłki, wiedział, co z nią zrobić. Nie było widać, że dopiero wchodzi do kadry. Pozytywny impuls, dajemy mu nawet "siódemkę". Wywalczył bilet na EURO?

Jakub Moder - 5

Bardzo dyskretny występ po wejściu na boisku. Zostawiamy notę otwierającą.

Robert Lewandowski - 5

Błysnął raz, gdy po kombinacji z Buksą zmusił bramkarza do interwencji. Przyzwoicie, ot rozgrzewka kapitana.

Bartosz Bereszyński - 4

Miał sporo problemów po wejściu na boisko, wypadł słabiej od Walukiewicza. Niby bez poważnych błędów, ale zostawiał dużo miejsca rywalom i sprawiał wrażenie dość chaotycznie grającego.

Jakub Kałuziński - 5

Podobnie jak Moder - możemy napisać to samo, choć zaczął ambitnie, od strzału z dystansu.

Tymoteusz Puchacz - 5

Na plusik próba z dystansu, gdy z trudem jego uderzenie obronił Buszczan. Zaplusował też ofiarnym i ambitnym powrotem w tyłach w 88. minucie.