Ugryzł rywala niczym Suarez! Skandal w polskim hicie [WIDEO]

screen/Polsat Sport
Orlen Wisła Płock pokonała Industrię Kielce 29:25. W hicie Orlen Superligi doszło do skandalicznej sytuacji. Jeden z zawodników Industrii ugryzł rywala.
Rywalizacja obu drużyn od wielu lat elektryzuje polskich fanów piłki ręcznej. Starcia utytułowanych ekip doczekały się nawet miana "Świętej Wojny".
W niedzielnym meczu Jorge Maqueda dał się ponieść emocjom. Gracz Industrii w pewnym momencie ugryzł Mirsada Terzicia.
Skandaliczne zachowanie Hiszpana nie przeszło niezauważone. Sędziowie ukarali go niebieską kartką, którą przyznaje się za niesportowe zachowanie. Zwykle skutkuje ona późniejszym zawieszeniem.
Do przerwy Wisła prowadziła 18:14. Pod sam koniec pierwszej połowy piękną bramkę rzucił Mitja Janc.
Druga połowa była bardziej wyrównana. Obie ekipy zanotowały po 11 trafień, dzięki czemu "Nafciarze" finalnie wygrali 29:25.
Aktualnie wciąż liderem tabeli pozostaje jednak Industria. Przewaga kielczan nad Wisłą wynosi trzy punkty.

Orlen Wisła Płock - Industria Kielce 29:25 (18:14, 11:11)