"Święta wojna" dla Wisły! Spektakularny triumf nad Industrią Kielce [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Ekipa Orlen Wisła Płock odniosła wielkie zwycięstwo nad Industrią Kielce. Zespół Xaviego Sabate zdobył Superpuchar Polski po triumfie 27:23.
W poprzednim sezonie płocczanie zdominowali krajowe podwórko. "Nafciarze" zdobyli zarówno mistrzostwo, jak i Puchar Polski. Teraz przystąpili do kolejnej prestiżowej rywalizacji z Industrią. Zmagania tych drużyn zyskały już miano "Świętej wojny".
Początek starcia Wisły z kielczanami był niezwykle wyrównany. W pierwszych minutach żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dwubramkowej przewagi. W końcu odważniej do ataku ruszyli mistrzowie Polski.
Wisła prowadziła 8:7, po czym przeprowadziła fantastyczną akcję. Daszek w efektownym stylu trafił do siatki, rzucając z powietrza.
Po chwili bramkę dołożył Przemysław Krajewski. W ofensywie "Nafciarzy" błyszczał też Zoltan Szita, który raz za razem pokonywał blok obronny rywali. Po pierwszej połowie Wisła prowadziła 13:10.
Po zmianie stron Industria doprowadziła do remisu. Wreszcie w ataku przebudził się Aleks Dujszebajew wspierany przez Tomasza Gębalę. Wisła przetrwała trudniejszy moment, po czym odzyskała rytm z pierwszej połowy.
"Nafciarze" ponownie odskoczyli rywalom po trafieniach Szity, Daszka i Susnji. W pewnym momencie mistrzowie prowadzili już różnicą sześciu goli.
Industria nie zdołała odrobić strat. Ostatecznie zespół Orlen Wisła Płock wygrał 27:23 i sięgnął po Superpuchar Polski.
Orlen Wisła Płock - Industria Kielce 27:23 (13:10, 14:13)
Adam Kłos07 Sep · 19:54