Polscy szczypiorniści z awansem na MŚ! Ocalili honor po blamażu

Źródło: Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa świata w piłce ręcznej! Podopieczni Marcina Lijewskiego odwrócili wynik dwumeczu z kadrą Słowacji.
W czwartek polscy szczypiorniści zupełnie rozczarowali przed własną publicznością, przegrywając ze Słowacją 28:29. W rewanżu na wyjeździe musieli zachować pełną koncentrację, by awansować na mundial.
Pierwsze minuty niedzielnego starcia były jednak niezwykle wyrównane. Słowacy odpowiadali na każdą bramkę Polaków, a w pewnym momencie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie.
Dopiero celne rzuty Ariela Pietrasika i Macieja Gębali pozwoliły biało-czerwonym doprowadzić do remisu 6:6. Chwilę później znakomitą dyspozycję zaprezentował Jan Czuwara, rzucając trzy bramki z rzędu.
W kolejnych minutach aktywny w ataku był także Damian Przytuła, a pewnie wykorzystane rzuty karne Kamila Syprzaka przybliżyły Polaków do zwycięstwa. Po pierwszej połowie było 15:12.
Druga odsłona rozpoczęła się pod znakiem kontrataków. Obłędny był Czuwara, który efektownymi akcjami ze skrzydła dał Polakom pięciobramkowe prowadzenie 19:14. Syprzak był wciąż skuteczny na kole.
W ostatnich minutach biało-czerwoni zupełnie dominowali. Nawet kolejne trafienia nadzwyczaj skutecznego Tomasa Smetanki nie były w stanie wybić ich z rytmu. Przeważali aż ośmioma golami.
Ostatecznie Polacy zwyciężyli 33:25 i mogą oczekiwać na majowe losowanie grup mistrzostw świata. Co ciekawe, Słowacy też zachowują szansę na grę na mundialu. Wystarczy, że otrzymają dziką kartę.
Słowacja - Polska 25:33 (12:15)