Jedna Wenta to przy tym nic! Kompromitacja mistrzów olimpijskich [WIDEO]

Francuscy szczypiorniści skompromitowali się na igrzyskach olimpijskich. Gospodarze w szalonych okolicznościach przegrali z Niemcami prowadzonymi przez Renarsa Uscinsa. Kadra "Die Mannschaft" awansowała do półfinału.
Francuzi przystępowali do turnieju jako obrońcy tytułu. W Tokio "Trójkolorowi" zdobyli złoto olimpijskie. Teraz zaś jako gospodarze mogli liczyć na wsparcie kibiców.
W fazie grupowej "Les Bleus" grali jednak przeciętnie. Najpierw przegrali z Danią i Norwegią, a następnie zremisowali z Egiptem. Dopiero zwycięstwa nad Argentyną i Węgrami dały awans z grupy.
Wydawało się, że Francja wróci na właściwe tory w ćwierćfinale. Początkowo mistrzowie grali bez zarzutu, pierwszą połowę wygrali 17:14. Na 14 sekund przed końcem prowadzili 29:27.
Wtedy bramkę kontaktową zdobył Renars Uscins, wykorzystując karnego. Do końca drugiej połowy pozostało siedem sekund, a Francja miała piłkę. Wydawało się, że nic nie złego nie może stać się gospodarzom.
W decydującym momencie Dika Mem popełnił fatalny błąd. Podał piłkę prosto w ręce rywali. Niemcy skorzystali z okazji, a Uscins zdobył bramkę na wagę remisu i dogrywki.
Na początku dogrywki Uscins dołożył kolejne trafienie. Francja odpowiedziała dwoma bramkami, ale wtedy Uscins wykorzystał jeszcze jeden rzut karny. Na dwie minuty przed końcem spotkania Francuzi grali w osłabieniu po dwuminutowej karze Elohima Prandiego. Niemcy wykorzystali tę sytuację, ponieważ Johannes Golla trafił do siatki, doprowadzając do wyniku 34:33.
Francja zdołała zdobyć bramkę numer 34. Po raz kolejny bohaterem Niemców został Uscins. 22-latek huknął w okienko na wagę zwycięstwa. Francuzi już nie zdołali wyprowadzić skutecznego kontrataku. Próbowali wymusić rzut karny, ale sędziowie zasygnalizowali koniec meczu. Niemcy awansowali do półfinału, Francuzi odpadli.
W półfinale nasi zachodni sąsiedzi zagrają z Hiszpanią. Wcześniej ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wyeliminowała Egipt.
Niemcy - Francja 35:34 (14:17, 15:12, 6:5).