Fatalny mecz Polaków! Są krok od klęski w eliminacjach MŚ

Piotr Matusewicz / pressfocus
Katastrofalny mecz polskich piłkarzy ręcznych w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-czerwoni przegrali u siebie z niżej notowaną Słowacją 28:29.
Już początek meczu wskazywał na to, że Polacy będą mieli problemy. Słowacy wykorzystywali niemrawą grę naszej drużyny i po pięciu minutach prowadzili 4:1.
Wydawało się, że biało-czerwoni opanowali sytuację jeszcze w pierwszej połowie. Skuteczny był Kamil Syprzak, który w całym meczu rzucił aż 11 goli. Dobre wejście zaliczył debiutujący w kadrze Maciej Papina. Polacy prowadzili nawet 12:9, ale... roztrwonili przewagę jeszcze przed przerwą. Do szatni schodzili przegrywając 15:16.
Przez większość drugiej połowy wynik oscylował wokół remisu. Polacy nie byli w stanie przejąć inicjatywy. Zdarzały im się przestoje, błędy, niecelne rzuty.
Słowacy rozstrzygnęli mecz w końcówce. Polacy ułatwili im zadanie karami. Ostatecznie przegrali 28:29.
Jednobramkowa porażka nie zamyka Polakom drogi na mistrzostwa świata. Sytuacja po pierwszej połowie dwumeczu jest jednak trudna. Biało-czerwoni muszą odrobić straty w niedzielnym rewanżu.
Polska - Słowacja 28:29 (15:16)
Polska: Skrzyniarz, Witkowski - Syprzak 11, Szyszko 6, Papina 4, Moryto 3, Pietrasik 2, Przytuła 1, Paterek 1, Sroczyk, Bis, Powarzyński, Gębala, Adamski, Pilitowski, Dudkowski.
Marcin Karbowski09 May · 20:01
Źródło: tvpsport.pl, WP Sportowe Fakty