Znany klub spada z Fortuna 1 Ligi. Blamaż przypieczętował koszmarny sezon [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Podbeskidzie Bielsko-Biała w przyszłym sezonie grać będzie na trzecim poziomie rozgrywkowym. Spadek "Górali" przypieczętowała dotkliwa porażka 1:6 z Miedzią Legnica.
Bielszczanie w tym sezonie spisywali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Niejednokrotnie zmieniano trenerów. Ostatecznie misję ratowania ligowego bytu powierzono Jarosławowi Skrobaczowi.
Pod wodzą byłego szkoleniowca Ruchu Chorzów cudu jednak nie było. W całym sezonie Podbeskidzie wygrało jedynie cztery ligowe spotkania.
W poniedziałek tylko zwycięstwo z Miedzią Legnica mogło przedłużyć szanse "Górali" na utrzymanie. Początek meczu był jednak koszmarny dla Podbeskidzia.
Już w drugiej minucie prowadzenie Miedzi dał bowiem Michalik. Niespełna kwadrans później kolejny cios zadał Bogacz.
Nadzieje Podbeskidziu na chwilę przywrócił Misztal. Miedź jeszcze w pierwszej połowie zadała jednak dwa kolejne ciosy i na przerwę schodziła przy prowadzeniu 4:1.
Spadek "Górali" przypieczętowały jeszcze dwa trafienia - samobójczy gol Senicia oraz bramka Mansfelda. Podbeskidzie żegna się więc z Fortuna 1 Ligą po wstydliwej porażce 1:6.
Maciej Pietrasik13 May · 19:51