Znamy półfinalistów Ligi Konferencji. Uznane firmy w grze o finał we Wrocławiu

Znamy półfinalistów Ligi Konferencji. Uznane firmy w grze o finał we Wrocławiu
Adil Benayache / pressfocus
W czwartkowy wieczór poznaliśmy półfinalistów Ligi Konferencji. W grze nie ma już niestety polskich klubów, ale są uznane europejskie marki, które mogą zagościć we Wrocławiu.
Za głównych faworytów Ligi Konferencji nadal uchodzą zawodnicy Chelsea. "The Blues" na Stamford Bridge sensacyjnie przegrali 1:2 z Legią, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Brak angielskiej drużyny w finale byłby prawdziwą sensacją. Mecz o tytuł zostanie rozegrany we Wrocławiu. Spotkanie zaplanowano na 28 maja.
Najpierw cztery zespoły zmierzą się jednak w półfinałach. Chelsea będzie rywalizować ze szwedzkim Djurgardens, które po dogrywce pokonało 4:1 Rapid Wiedeń.
Ekipa ze Skandynawii przegrała pierwsze spotkanie 0:1. Rapid przez większość meczu rewanżowego musiał jednak radzić sobie w osłabieniu i ostatecznie uległ naporowi rywali.
W drugim półfinale Betis rywalizował będzie z Fiorentiną. Ten dwumecz zapowiada się na zdecydowanie bardziej zacięty. Oba kluby marzą o finale, choć w ten czwartek nie miały łatwej przeprawy.
Hiszpanie zremisowali 1:1 z Jagiellonią Białystok (więcej TUTAJ). Włosi przegrywali natomiast z Celje, ale ostatecznie zremisowali 2:2, co dało im awans do kolejnej rundy (więcej TUTAJ).
Pierwsze spotkania w półfinałach Ligi Konferencji odbędą się 1 maja. Rewanże zaplanowano natomiast na 8 maja.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Apr · 23:43
Źródło: własne

Przeczytaj również