Znakomity start polskiej młodzieżówki w eliminacjach! Zespół Michała Probierza rozbił rywali

Marcin Bulanda/Pressfocus
Reprezentacja Polski do lat 21 udanie rozpoczęła zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy. Podopieczni Michała Probierza pewnie wygrali 3:0 z Kosowem.
Polacy od początku ruszyli do ofensywy. W 5. minucie Bartłomiej Kłudka odnalazł się pod polem karnym rywali, jednak nie zdołał zagrozić bramce strzeżonej przez Leo Bessona. W kolejnej akcji zawodnik Zagłębia Lubin posłał ciekawe podanie w szesnastkę Kosowa, ale z piłką minął się Michał Rakoczy.
W końcu nastąpiła odpowiedź gości. Arian Llugiqi urwał się na lewym skrzydle, dograł do Milota Avdyliego, a ten huknął obok bramki.
Następnie Ariel Mosór posłał ciekawe podanie do Szymona Włodarczyka. Środkowy napastnik dał się jednak złapać na spalonym. W 25. minucie Mosór otworzył wynik spotkania, wykorzystując centrę Rakoczego z rzutu rożnego.
Biało-czerwoni błyskawicznie poszli za ciosem. Mateusz Łęgowski posłał podanie do Rakoczego, który płaskim strzałem pokonał Bessona i podwyższył prowadzenie.
Do przerwy nasi reprezentanci prowadzili 3:0. Drugiego gola w tym meczu strzelił Rakoczy, któremu tym razem asystował Włodarczyk.
W drugiej połowie zawodnicy Kosowa próbowali zmniejszyć straty. Uderzenia Besforta Zeneliego i Vetona Tushy nie sprawiły jednak problemu Kacprowi Tobiaszowi. Golkiper Legii Warszawa zatrzymał również Valona Zumberiego.
Po przerwie biało-czerwoni rzadko gościli na połowie przeciwników. Udało im się jednak dowieźć korzystny wynik 3:0 do ostatniego gwizdka.
Za cztery dni Polska rozegra kolejny mecz w ramach eliminacji. Tym razem rywalem zespołu Probierza będzie Estonia.
Adam Kłos08 Sep 2023 · 21:57