Zmarnował karnego, po czym został bohaterem! Mistrzowski charakter Bayeru [WIDEO]

screen/Viaplay
Bayer Leverkusen odniósł cenne zwycięstwo w siódmej kolejce Bundesligi. Mistrzowie Niemiec odwrócili losy starcia z Eintrachtem Frankfurt, wygrywając 2:1.
Już na początku meczu Victor Boniface mógł otworzyć wynik. W 9. minucie Nigeryjczyk podszedł do rzutu karnego, po czym przegrał pojedynek z Kevinem Trappem.
W odpowiedzi zaatakowali goście z Frankfurtu. W 12. minucie Omar Marmoush był bardzo bliski zdobycia bramki. Lider klasyfikacji strzelców Bundesligi trafił w słupek. Niedługo potem sędzia podyktował jedenastkę dla Eintrachtu. Marmoush trafił do siatki, strzelając swojego dziewiątego gola w tym sezonie.
Ekipa Xabiego Alonso doprowadziła do remisu w 25. minucie. Martin Terrier i Robert Andrich rozklepali defensywę rywali. Akcję sfinalizował niemiecki pomocnik.
Bayer próbował zdobyć drugą bramkę. Mistrzowie Niemiec nie stworzyli większego zagrożenia po zagraniu Alejandro Grimaldo z rzutu wolnego. Następnie Amine Adli został zablokowany. Z kolei Andrich posłał piłkę obok słupka.
W 44. minucie Hugo Ekitike trafił do siatki. Gol Francuza został anulowany z powodu spalonego. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Na początku drugiej połowy podopieczni Alonso nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Trappa. W 64. minucie hiszpański trener przeprowadził podwójną zmianę, wprowadzając z ławki Floriana Wirtza i Aleixa Garcię.
W 72. minucie Boniface zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego. Napastnik wyprowadził Bayer na prowadzenie.
W końcówce wynik spotkania nie uległ zmianie. W doliczonym czasie Trapp zatrzymał jeszcze Wirtza. Bayer wygrał 2:1 i zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Eintracht jest piąty.
Adam Kłos19 Oct · 17:26