Zadanie wykonane. Pewny awans Ruchu Chorzów

Norbert Barczyk / pressfocus
Ruch Chorzów ograł Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0) w 1/32 finału Pucharu Polski. Zespól z Betclic 1 Ligi nie pozostawił większych złudzeń.
W pierwszej rundzie Pucharu Polski Ruch trafił na Podhale Nowy Targ. Drużyna z czwartego poziomu rozgrywkowego nie była faworytem środowej rywalizacji.
Nie było więc specjalnym zaskoczeniem, że to "Niebiescy" dominowali od początku spotkania. Szwankowała jednak ich skuteczność, Kozak zmarnował rzut karny, a Myszor obił poprzeczkę.
Do przełamania doszło w 30. minucie. Wówczas Kozakowi udało się zaskoczyć golkipera rywali uderzeniem tuż przy słupku.
Po zmianie stron Ruch wciąż przeważał. W 54. minucie wynik podwyższył Novothny. Węgier dobrze odnalazł się w polu karnym i Styrczula został pokonany strzałem głową.
W dalszej części meczu Podhale usiłowało się odgryźć, ale było niekonsekwentne w swoich atakach. Tym samym Ruch wygrał 2:0 (1:0) i awansował do 1/16 finału.
Hubert Kowalczyk25 Sep · 16:56