Wyszarpany triumf Pogoni! Decydujący gol w końcówce [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Pogoń Szczecin wyszarpała zwycięstwo w czwartej kolejce Ekstraklasy. Ekipa Jensa Gustafssona po zaciętym boju pokonała Stal Mielec 1:0.
Na początku meczu "Portowcy" ruszyli do ataku. Linus Wahlqvist posłał centrę do Patryka Paryzka, który główkował nad bramką. Następnie Mateusz Kochalski złapał piłkę po próbie Wahana Biczachczjana.
Podopieczni Jensa Gustafssona szukali okazję na objęcie prowadzenia. Strzał Wahlqvista został zablokowany. Z kolei Kochalski zanotował kolejną udaną interwencję, tym razem, zatrzymując Paryzka.
W 32. minucie obrońcy Pogoni zanotowali stratę pod własnym polem karnym. Ilja Szkurin przejął piłkę, oddał płaski strzał, z którym poradził sobie Valentin Cojocaru.
Tuż przed przerwą Kacper Łukasiak nie wykorzystał dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. Po pierwszej połowie utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej części spotkania niewiele się działo. Biczachczjan próbował stworzyć zagrożenie, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W58. minucie Kochalski uratował Stal.
Pogoń atakowała i wreszcie dopięła swego. W 85. minucie Alexander Gorgon znalazł sposób na pokonanie Kochalskiego.
W końcówce wynik już nie uległ zmianie. Pogoń wygrała 1:0, dzięki czemu wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. W następnej kolejce "Portowcy" podejmą Widzew Łódź. Z kolei mielczanie zmierzą się z Piastem Gliwice.
Adam Kłos10 Aug · 22:07