Wyrzucał Barcelonę z LM, dziś gra z amatorami. Pięć goli w 32 minuty

Anton_Ivanov / shutterstock.com
W przeszłości brylował na boiskach Serie A oraz eliminował Barcelonę z Ligi Mistrzów. Kilka dni temu wrócił zaś do Grecji, gdzie zasilił szeregi amatorskiego klubu. W debiucie zdobył pięć bramek.
Na początku października Konstantinos Manolas opuścił szeregi Salernitany, gdzie nie mógł liczyć na grę i wrócił do Grecji. W ubiegłym tygodniu znany defensor dołączył do amatorskiego Pannaxiakosu.
Transfer do klubu, który na co dzień występuje na piątym poziomie rozgrywkowym w Grecji, nie był jednak przypadkowy. To właśnie w tym zespole Manolas stawiał pierwsze kroki. Nigdy nie zdołał w nim zagrać. Już w wieku 16 lat opuścił on tę drużynę i wylądował w Thrasyvoulosie.
Na oficjalny debiut Manolasa w barwach Pannaxiakosu nie było trzeba długo czekać. Zaledwie kilka dni po podpisaniu kontraktu z tym klubem wystąpił on w spotkaniu ligowym z Marpissaikosem Paros.
Były gracz Romy i Napoli rozpoczął mecz w podstawowym składzie. 34-latek zagrał w ataku, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Pierwsze trafienie w nowych barwach przyszło niemal momentalnie.
Już w drugiej minucie spotkania Manolas trafił na 1:0. Łącznie strzelił on w tym meczu aż pięć goli, po czym opuścił boisko. Całość zajęła mu jedynie 32 minuty. Jego zespół odniósł zaś wysoki triumf 12:1.
Przed powrotem do Grecji znany defensor zanotował bardzo udaną karierę we Włoszech. Jako gracz Romy i Napoli rozegrał łącznie 281 spotkań, zdobył w nich 12 bramek i dołożył siedem asyst. Na koncie Manolasa są też występy w AEK-u Ateny czy Olympiakosie Pireus
Fani mogą pamiętać Greka z meczu Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie. Mimo tego, że AS Roma przegrała pierwsze spotkanie 1/4 finału aż 1:4, odrobiła straty w rewanżu, do czego przyczynił się Manolas. Grek zdobył decydującego gola i wyrzucił "Dumę Katalonii" z rozgrywek.
Piotr Sidorowicz Wczoraj · 10:48