Wymęczony triumf Legii! O krok od awansu [WIDEO]

Screen Polsat Sport
Legia Warszawa ostatecznie pokonała Dritę 2:0 (0:0). Zespół z Ekstraklasy jest bardzo blisko awansu do Ligi Konferencji.
Po pierwszej połowie Legia nie mogła być zadowolona. Ekipa Feio przeważała tylko teoretycznie, nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Doszło nawet do tego, że zawodników wygwizdali kibice.
Stołecznym nie pomogła nawet czerwona kartka dla Gomdy. Chociaż stoper wyleciał z boiska w 30. minucie, to Drita była bliżej objęcia prowadzenia. Na szczęście strzał z obrębu pola karnego przemknął obok słupka bramki Tobiasza.
Po zmianie stron warszawiacy wyglądali już lepiej. Świetną okazję miał Luquinhas, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Defensywę Kosowian udało się jednak złamać w 56. minucie.
Wszołek posłał mocne dośrodkowanie w pole karne, a do piłki dopadł niekryty Kramer. Golkiper przyjezdnych nie miał żadnych szans na interwencję.
W dalszej części meczu Legia próbowała strzałów z dystansu, ale bez efektu. Pomylił się też Pekhart, który z bliskiej odległości nie trafił nawet w światło bramki.
Niemniej gospodarze zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Trójkową akcję zdołał wykończyć Gual. Hiszpan kopnął w jednego z rywali, ale piłka i tak wpadła do siatki.
W 85. minucie Kapustka obił poprzeczkę, co było ostatnią dogodną okazją w czwartkowym meczu. Legia wygrała 2:0 (0:0) i ma sporą zaliczkę przed rewanżem, który zaplanowano na 29 sierpnia.
Hubert Kowalczyk22 Aug · 19:55