Wymarzone pożegnanie Mbappe! PSG triumfatorem Pucharu Francji [WIDEO]

PSG triumfatorem Pucharu Francji. W finale ekipa Luisa Enrique pokonała Olympique Lyon 2:1. Był to ostatni mecz Kyliana Mbappe w barwach paryżan.
PSG od pierwszego gwizdka ruszyło do ataku. W 4. minucie Lucas Perri zachował czujność, broniąc strzał Bradleya Barcoli. Po chwili golkiper zatrzymał Warrena Zaire-Emery'ego.
Paryżanie chcieli jak najszybciej objąć prowadzenie. W 9. minucie Kylian Mbappe huknął nad poprzeczką. Niedługo potem Ousmane Dembele spróbował swoich sił, ale został zablokowany.
Mistrzowie Francji otworzyli wynik w 23. minucie. Nuno Mendes dośrodkował do Dembele, który strzelił gola głową.
Podopieczni Luisa Enrique poszli za ciosem. W 34. minucie rezultat podwyższył Fabian Ruiz, który na raty pokonał Perriego.
Do przerwy paryżanie zasłużenie prowadzili 2:0. W pierwszych trzech kwadransach Lyon nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Gianluigiego Donnarummy.
Po zmianie stron "Olimpijczycy" wreszcie ruszyli odważniej do ataku. W 55. minucie uderzenie Corentina Tolisso zostało zablokowane. Bramkę kontaktową zdobył za to Jake O'Brien.
Następnie Pierre Sage przeprowadził cztery zmiany. Na murawie zameldowali się Ernest Nuamah, Ainsley Maitland-Niles, Orel Mangala i Malick Fofana.
W 75. minucie Maxence Caqueret oddał groźny, ale minimalnie niecelny strzał. W następnej akcji Lacazette został zablokowany. Z kolei O'Brien nie wykorzystał okazji na skompletowanie dubletu.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. PSG wygrało 2:1 i zdobyło Puchar Francji, kompletując krajowy dublet.
Adam Kłos25 May · 22:58