Wygrana AS Romy w hicie Ligi Europy! Nicola Zalewski bez minut w pucharach

AS Roma wykonała krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. Rzymianie na własnym boisku wygrali 2:0 z Realem Sociedad.
Nicola Zalewski rozpoczął dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. Jose Mourinho wystawił na wahadłach Ricka Karsdorpa i Stephana El Shaarawy'ego.
Początek spotkania z Realem Sociedad należał do gospodarzy z Rzymu. Już w 6. minucie Tammy Abraham oddał groźny strzał, który ofiarnie zablokował Igor Zubeldia. Prowadzenie Romie zapewnił za to El Shaarawy. Włoch trafił do siatki w 13. minucie.
Baskowie mogli błyskawicznie doprowadzić do remisu. Rui Patricio popisał się jednak skuteczną interwencją po strzale Asiera Illarramendiego. W 21. minucie Takefusa Kubo przeprowadził efektowną akcję zakończoną uderzeniem w słupek.
Niedługo potem Japończyk posłał kąśliwą centrę w pole karne Romy. Tam Chris Smalling był bliski zdobycia bramki samobójczej. Piłka po zagraniu Anglika przeleciała tuż obok bramki "Giallorossich".
W drugiej połowie świetną okazję na strzelenie gola miał Andrea Belotti. Mistrz Europy obił jednak tylko obramowanie bramki. Wynik meczu w 87. minucie ustalił Marash Kumbulla.
Ostatecznie Roma wygrała 2:0. Nicola Zalewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.