Wygrana Argentyny na początek Copa America! Mistrzowie świata nie mieli łatwo [WIDEO]

Screen z X
Minionej nocy rozpoczęła się kolejna edycja Copa America. W meczu otwarcia mistrzowie świata i obrońcy tytułu, Argentyńczycy, pokonali 2:0 reprezentację Kanady.
Przełom czerwca i lipca to nie tylko czas EURO 2024, ale i najważniejszego turnieju piłkarskiego w Ameryce. Tym razem gospodarzem Copa America jest USA.
W meczu otwarcia nie zagrali jednak gospodarze, lecz obrońcy tytułu, Argentyńczycy. "Albicelestes" mierzyli się na początek z reprezentacją Kanady.
W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli. Najlepszą sytuację miał Angel Di Maria, ale zupełnie zepsuł kontratak. Po przerwie mistrzowie świata byli już skuteczniejsi.
Wynik otworzyli w 49. minucie. Leo Messi posłał prostopadłe podanie do Alexisa Mac Allistera, a ten obsłużył Juliana Alvareza. Snajperowi Manchesteru City pozostało umieszczenie piłki w praktycznie pustej bramce.
Kanada starała się doprowadzić do wyrównania. Aktywny był zwłaszcza Alphonso Davies, ale ani gwiazdor Bayernu, ani żaden z jego kolegów nie zdołał pokonać Emiliano Martineza.
W końcówce "Albicelestes" dobili natomiast rywali. Znów pokazał się Messi, który asystował przy golu Lautaro Martineza. Dzięki temu Argentyna w meczu otwarcia Copa America wygrała z Kanadą 2:0.