Wygrali pierwszy mecz w Ekstraklasie od 19 lat! Przesądził jeden gol [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
GKS Katowice wygrał pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy. Beniaminek pokonał na wyjeździe Stal Mielec 1:0.
Od poczatku meczu przewagę uzyskali gospodarze, ale nie potrafili stworzyć groźnych okazji do strzelenia gola. GKS atakował rzadziej, ale jeden z jego wypadów zakończył się bramką.
W 30. minucie w pole karne dośrodkował Wasielewski, piłka odbiła się od ręki Getingera, a sędzia Kuźma po analizie podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Jędrych.
Stal po stracie gola długo utrzymywała się przy piłce, lecz miała problem, by przebić się bez ofiarnie grającą defensywę gości. Aktywny był Szkurin, lecz tym razem jego akcje nie przyniosły skutku.
Goście skupili się na rozbijaniu ataków Stali. Swoich szans szukali w kontrach, lecz żadna z nich nie zakończyła się konkretnym zagrożeniem dla bramki gospodarzy. Wynik już się nie zmienił.
Dla GKS-u to pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie po ponad 19 latach przerwy. Poprzednie wywalczył w ostatnim meczu przed spadkiem z ligi - w czerwcu 2005 roku.
Marcin Karbowski27 Jul · 16:39