Wpadka PSG! Pierwsza strata punktów w sezonie [WIDEO]

screen/Eleven Sports
PSG po raz pierwszy w tym sezonie zgubiło punkty. Mistrzowie Francji jedynie zremisowali 1:1 ze Stade Reims.
PSG podeszło do tego starcia po serii zwycięstw. W czterech pierwszych kolejkach paryżanie pokonali kolejno Le Havre, Montpellier, Lille i Stade Brest.
Podopieczni Luisa Enrique rozpoczęli jednak mecz z Reims od straty bramki. W 9. minucie popisową akcję przeprowadzili zawodnicy z Japonii. Junya Ito dośrodkował do Keito Nakamury, który skierował piłkę do siatki.
Nakamura prędko chciał zdobyć drugą bramkę. Tym razem napastnik został zablokowany. Z kolei gra ofensywna PSG praktycznie nie istniała w pierwszym fragmencie spotkania.
Dopiero w 21. minucie mistrzowie Francji przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Yevhann Diouf złapał piłkę po strzale Kang-ina Lee. Następnie Desire Doue huknął obok bramki. Kolo Muaniemu również zabrakło precyzji.
Po dwóch kwadransach znów uaktywnił się Nakamura. Tym razem Safonow wygrał pojedynek z Japończykiem. Do przerwy Reims prowadziło różnicą jednego trafienia.
W drugiej połowie Ousmane Dembele zmienił Desire Doue. Roszada ta okazała się doskonałym ruchem. Były skrzydłowy wszedł na boisko i już po kilku minutach doprowadził do remisu. Francuz zaskoczył Dioufa uderzeniem z ostrego kąta.
W doliczonym czasie gry Dembele próbował strzelić gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Piłka wylądowała w bocznej siatce.
Mecz zakończył się remisem 1:1. PSG zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając Marsylię o trzy punkty. Reims jest piąte.
Adam KłosWczoraj · 22:55