Terminator. Obronił trzy karne w meczu LaLiga [WIDEO]

Źródło: X / screen
Paulo Gazzaniga bohaterem Girony. Argentyńczyk obronił trzy "jedenastki", a jego ekipa pokonała Athletic Bilbao 2:1.
Girona nie notuje ostatnio najlepszych tygodni. Od czasu wrześniowej wygranej z Sevillą przegrała z PSG, Valencią i Feyenoordem, a także zremisowała z Rayo Vallecano i Celtą Vigo.
Szansą na pierwsze zwycięstwo od przeszło miesiąca było spotkanie z Athletikiem Bilbao. Wydawało się jednak, że po rzucie karnym podyktowanym za faul na Aleksie Berenguerze podopieczni Michela ponownie znajdą się na straconej pozycji.
W 28. minucie intencje strzelającego, którym był sam poszkodowany, wyczuł jednak Paulo Gazzaniga. Płaski strzał Hiszpana nie stanowił żadnego problemu dla Argentyńczyka.
Jeszcze w pierwszej odsłonie Girona wyszła na prowadzenie za sprawą Yasera Asprilli. Wyrównał Oihan Sancet. W drugiej części sytuacja się powtórzyła. Przewinienie na Inakim Williamsie w obrębie "szesnastki" i drugi karny dla Athletiku Bilbao.
Gazzaniga jeszcze raz obronił uderzenie poszkodowanego. Konieczność powtórzenia "jedenastki" nie zrobiła na nim wrażenia. Po chwili udanie stawił czoła Anderowi Herrerze.
W końcówce rzut karny, tym razem dla Girony, wykorzystał Cristhian Stuani. Dzięki temu Michel i spółka wygrali z Athletikiem Bilbao 2:1, efektownie przełamując niechlubną serię. Po zakończeniu przerwy na kadrę zmierzą się z Realem Sociedad!
Michał Boncler06 Oct · 19:00